Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön
Liitteet
  
  
  
Seuran lajit
  
Seuran kohderyhmä
  
  
  
  
  
Lisätiedot
  
  
Seuran kotisivutKoripalloMiehetMatti Hautala050-4409315office@aaltobasket.fi
Kaikki seurat
  
Seuran kotisivutJujutsuTytöt, Pojat, Naiset, MiehetMirek Velkinets040-4434105sensei.cho@gmail.com

Ju-Jutsu, AikiJuJutsu, Itsepuolustus ​

Kaikki seurat
  
KoripalloMiehetRisto Heikelä040-7018693bcespoo@gmail.com
Kaikki seurat
  
Seuran kotisivutTaekwondoTytöt, Pojat, Naiset, MiehetJanne Hiltunen0400-469206janne.hiltunen@beom.fi
Kaikki seurat
  
Seuran kotisivutJääkiekkoPojat, MiehetNiko Merikanto+358400270857toimisto@bluesjuniors.fi
Kaikki seurat
  
Seuran kotisivutBudo, KarateTytöt, Pojat, Naiset, MiehetNiko-Petteri Ahonen040-1391356hallitus@budorensei.fi
Kaikki seurat
  
Seuran kotisivutBudoTytöt, Pojat, Naiset, MiehetJaakko Rissanen0400-630760dojo@kobushikai.fi
Kaikki seurat
  
http://kobushikai.fiBudo, KarateMatti Saukkonendojo@kobushikai.fiSammalkalliontie 5 02210 Espoo
Kaikki seurat
  
Seuran kotisivutBudoNaiset, MiehetMikko Toivanen040-1534959mikko.j.toivanen@mail.com
Kaikki seurat
  
Seuran kotisivutMelontaTytöt, Pojat, Naiset, MiehetRune Filipsson045-3159112arkkitehti.filipsson@kolumbus.fi

​Harraste ja retkimelonta Sami Mutanen 040-7787303 tai sami.mutanen(at)iki.fi

Ratamelonta ja melontakoulut lapset Camilla Ekblad 050-4621714 tai camilla.ekblad(at)gmail.com

Melontakoulu aikuiset Anssi Nupponen 040-5014715 tai anssi.nupponen(at)avena.fi

Ratamelonta Lotta Walinen 050-5347292 tai lottawalinen@gmail.com

 

Kaikki seurat
  
KoripalloMiehetPekka Jussila040-7499107pekka.a.jussila@iki.fi
Kaikki seurat
  
Seuran kotisivutTytöt, Pojat, Naiset, MiehetJonne Savolainen040-5520514jonne.savolainen@iki.fi
Kaikki seurat
  
Seuran kotisivutUinti, VesipalloTytöt, Pojat, Naiset, Miehet, ErityisryhmätJukka Vilske040-5103327toiminnanjohtaja@cetus.fi

Uinti/Valmennuspäällikkö Tero Laine 045-1117421 tai tero.laine@cetus.fi Uinti/kurssitoiminta Teresa Tuominen 09-88172135 tai kurssit@cetus.fi Vesipallo Jussi Teijonsalo 040-5842090 jussi.teijonsalo@hotmail.com Sukellus Pauliina Hallamaa 045-6753241 sukelluskerho@cetus.fi Taitouinti Jasmin Grönman 050-5914763  Taitouinti Jasmin Grönman 050-5914763 taitouinti@cetus.fi

 

 

Kaikki seurat
  
Seuran kotisivutKaukalopalloMiehetJanne Jääskeläinen040-5289889janne@ta.fi
Kaikki seurat
  
Jalkapallo, Koripallo, Lentopallo, SalibandyTytöt, Pojat, Naiset, MiehetHanne Mangs050-9180021mangs@liikkukaa.org

​Jalkapallo Christian Thibault 044-5636067 tai thibault(at)sci.fi

Lentopallo Jyrki Inkinen 0400-419895 tai inkijy(at)gmail.com

Koripallo Zoran Tomic 040-7526242

Salibandy Antonino D`Allura 040-5610134 antonino.dallura(at)kone.com

Kaikki seurat
  
PotkunyrkkeilyMiehetTopias Rintalaeapakry@gmail.com
Kaikki seurat
  
SulkapalloTytöt, Pojat, Naiset, MiehetJonas Hoffman050-4300365jhoffman.fin@gmail.com
Kaikki seurat
  
Seuran kotisivutFutsal, JalkapalloTytöt, Pojat, Naiset, MiehetJuha Pylkkö044-7828761valmennuspaallikko@ebk.fi

​Jalkapallo ja futsal Petteri Olkkonen 044-7828761

Kaikki seurat
  
Seuran kotisivutKeilailu, Kuntoliikunta, Käsipallo, Lentopallo, Voimistelu, YleisurheiluTytöt, Pojat, Naiset, MiehetOki Vuonoranta050-4359912info@esboif.fi

​Yleisurheilu Anders Wikholm 050-3410171 tai anders.wikholm@kluuvikiinteitot.fi  Voimistelu Oki Vuonoranta 050-4359912 tai  Voimistelu Oki Vuonoranta 050-4359912 tai oki.vuonoranta@esboif.fi Käsipallo Mika Konsin 0400-150057 mika.konsin@gmail.com Kuntoliikunta Håkan Blomberg 046-8509200 tai hakan.blomberg@helcom.fi Lentopallo Terhi Koskinen terhi.koskinen@plusterveys.fi Keilailu Paul Sihvonen 0400-985667 tai paul.carita.sihvonen@kolumbus.fi

Kaikki seurat
  
Seuran kotisivutPurjehdusLauri Tukiainen09-8886881kansli@esbosegelforening.fi
Kaikki seurat
  
Seuran kotisivutAmmuntaTytöt, Pojat, Naiset, MiehetMikael Friman0400-405105sekreterare@esboskytte.fi
Kaikki seurat
  
Seuran kotisivutTytöt, Pojat, Naiset, MiehetRaimo Aroma041-5480638toimisto@espinry.fi
Kaikki seurat
  
AikidoTytöt, Pojat, Naiset, MiehetRobin Peltoniemi045-1180991robin_peltoniemi@hotmail.com
Kaikki seurat
  
Seuran kotisivutKoripalloTytöt, Pojat, Naiset, MiehetToni Taipale040-5533950toimisto@ebt.fi
Kaikki seurat
  
MiehetChaudary Ansar Rahim050-5250754ansarrahim@yahoo.com
Kaikki seurat
  
Seuran kotisivutAmerikkalainen jalkapalloTytöt, PojatAlexandra Naumanen0500-480161alexanrda.naumanen@gmail.com
Kaikki seurat
  
SalibandyPojat, NaisetAnja Lahtinen040-8352006anja.lahtinen@elisanet.fi
Kaikki seurat
  
Seuran kotisivutTaekwondoTytöt, Pojat, Naiset, MiehetTero Alen050-9196719tero@hwarang.net
Kaikki seurat
  
Seuran kotisivutLentopalloTytöt, NaisetHannu Lehto040-7552789halento@keskiespoo.net
Kaikki seurat
  
Seuran kotisivutDavid Macdougall040-7574814chairman@espoorugby.fi
Kaikki seurat
1 - 30Seuraava